VÝSTUP NA JEŠTĚD

 

Na konci dubna se uskutečnila dlouho plánovaná akce, která se stane (jak alespoň doufáme) sympatickou a příjemnou tradicí každého školního roku na naší škole. Ale protože jsme si nebyli jisti, zda nalezneme pochopení u širšího okruhu našich žáků a rodičů, nazvali jsme ji z opatrnosti „NULTÝ VÝSTUP NA JEŠTĚD“. Naším cílem bylo uspořádat společnou víkendovou akci, při které by naše lenivá těla dostala trošku zabrat. Ale především nám šlo o to, abychom se my učitelé setkali s našimi žáky a jejich rodiči za jiných okolností než ve školní třídě. Počet účastníků, kteří byli ochotni s námi sdílet tuto myšlenku nás příjemně překvapil. V sobotu 26.dubna se nás na konečné zastávce tramvaje v Horním Hanychově sešlo 117.

Počasí nám přálo a po nezbytném fotografování jsme se vydali čtyřmi různě obtížnými trasami k vrcholu. Nejdříve zdolalo čtyřsetmetrové převýšení vrcholové družstvo, které stoupalo nejstrmější cestou pod lany lanové dráhy. Vítali pak ostatní „horošlapy“, Kteří překonali nejen výstup, ale sami sebe. Na Ještědu dostal každý účastník kartičku s potvrzením o zdolání vrcholu. Po vydatném občerstvení jsme se společně vydali přes Pláně zpět na tramvaj. V cíli nejčastěji zaznívalo: Tak za rok znovu! A to nás přesvědčilo, abychom uspořádali 1. ročník výstupu v příštím školním roce.

Děkujeme všem žákům a jejich rodičům, že prokázali sportovního ducha a dali přednost společné turistice před pohodlím domácí pohovky. A rovněž děkujeme našim kolegům, že naše ztřeštěné nápady ještě podporují. A nakonec děkujeme i tobě, jemnostpane Krakonoši, to počasí se ti fakt

 1 2 3 4Next
BACK to skolauskoly's albums
Become a fan! Follow skolauskoly and receive an email every time skolauskoly uploads new images!