Dunkerque 1944- 1945 Ztráty Československé samostatné obrněné brigády během operačního nasazení ve Francii

 

Když dva dělají totéž..... vypůjčil jsem tento úvod z velice zajímavé recenze na tuto skvělou publikaci, která nejen fundovaně hodnotí dvě publikace s podobným obsahem, ale dává vše do souvislostí, vazeb a odůvodnění vzniku (zdánlivě téměř stejných knih vydaných krátce po sobě). Výše zmíněná recenze pana PhDr. Jiří Fidlera Ph.D. , přirozeně porovnává, jak zde pesentovanou knihu pánů Maršálka a Hofmana, tak knihu pana Plachého Hvězdy a kříže nad Dunkerque z produkce ústavu na Žižkově. Osobně se plně ztotožnuji s obsahem této recenze, nebot jasně osvětluje proč krátce po sobě vyšili zdánlivě obdobné knihy.
A každéhu doporučuji si tuto recenzi přečíst. Dunkerque 1944- 1945 vznikla z velkého, dlouhodobého zájmu o toto téma, u druhé knihy tomu tak není. Proto
i v konéčném výsledku by se obě knihy snad ani srovnávat neměli. Stále věřím, že žižkovský ústav, ne neprávem tak pojmenovaný, dozná radikálních změn a počínaje změnou vedení, nedostudovaný politruk, to není dobrá vizitka, a jeho suita "vědátorů" a skoro vojáků s raketovými služebními postupy, čtyřmi a více řadami vyznamenání, to je hamba a ostuda!

BACK to higgins's albums
Become a fan! Follow higgins and receive an email every time higgins uploads new images!