2012 - Seniorada

 

Seniorada-2012
Śpiewać każdy może, jeden lepiej, a drugi gorzej – pod takim hasłem w Senioradzie-2012 wystąpił 21 lipca br. zespół „Zakrzewianki” z Elbląga. To uniwersalne motto przyświecało wszystkim prezentującym w Suchaczu swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Jak się można było naocznie przekonać, działalność w tego rodzaju zespołach może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Emeryci, Renciści i Inwalidzi z zespołów śpiewaczych pokazali na suchaczańskiej plaży czym w ich życiu jest wspólne śpiewanie.
Przegląd Zespołów Śpiewaczych Seniorada-2012 przygotowywany był starannie przez blisko pół roku. Organizacyjny zaszczyt spotkał zespół „Sasanki” działający od wielu już lat przy Kole Terenowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suchaczu. W ubiegłorocznej Senioradzie w Ornecie zdobył 1. miejsce, co dało prawo do zorganizowania u siebie podobnego konkursu.
Jak się nietrudno domyśleć przedsięwzięcie wymagało zaangażowania wielu ludzi i przede wszystkim pieniędzy. Działające na terenie Suchacza organizacje społeczne natychmiast zadeklarowały pomoc. Nie zabrakło także indywidualnych darczyńców, którzy szczodrze wspomogli Zespół Organizacyjny ludowego festiwalu. Największe wsparcie finansowe uzyskano z Urzędu Miasta i Gminy w Tolkmicku, Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie i elbląskiego Starostwa Powiatowego. Strategicznym sponsorem był Tartak w Jagodnie, którego właściciel (Artur Zagalski) ufundował piękną scenę. Na kilka dosłownie chwil przed imprezą stanęła na miejscowej plaży, gdzie właśnie w lipcową sobotę przeszła swój bojowy chrzest. Do współzawodnictwa stanęło 16 zespołów: piętnaście z regionu warmińsko–mazurskiego oraz jeden z województwa pomorskiego. Suchaczańskie „Sasanki” – jako laureatki Seniorady-2011 wystąpiły poza konkursem, oficjalnie rozpoczynając śpiewaczy maraton. Występujące kolejno zespoły miały na 20 minut do dyspozycji scenę, aby w tym czasie jak najlepiej zaprezentować się zgromadzonej publiczności i jury. I tak, w kolejności napływających zgłoszeń, wystąpili: Ornecianie z Ornety, Promień z Górowa Iławeckiego, Wrzos z Braniewa, Kiwitczanki z Kiwit, Stokrotka z Pieniężna, Kapela Rogóżanie z Rogóża, Tolkmiczanki z Tolkmicka, Knieja ze Szczytna, Sentyment z Tolkmicka, Zakrzewianki z Elbląga, Warmianki z Fromborka,

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14Next
BACK to Fotogalerie
Become a fan! Follow QTC and receive an email every time QTC uploads new images!